Zabiegi spa dla skóry twarzy

medicaspa

Skóra twarzy to nasza wizytówka, jednakże nieraz mimo skrupulatnej dbałości, nie wygląda ona tak, jakbyśmy chcieli. Niestety twarz musi codziennie znosić trudne warunki, takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska, czy nieodpowiednie do jej potrzeb kosmetyki. Kiedy zauważamy, że domowa dbałość nie pomaga, najlepiej oddać się na jeden dzień w ręce profesjonalistów z salonu spa.

Mikrodermabrazja

Dwa wymienione wyżej zabiegi to wspaniały sposób by bezpiecznie i skutecznie oczyścić cerę. W przeciwieństwie do czyszczenia manualnego, która przechodzi powoli do lamusa, ani mikrodermabrazja, ani peeling kawitacyjny nie sprawiają, że na skórze tworzą się stany zapalne czy blizny, które niestety często towarzyszą oczyszczaniu ręcznemu. Podczas mikrodermabrazji korundowej, specjalista wykonuje peeling mechaniczny za pomocą specjalnego urządzenia. Zabieg odbywa się w podciśnieniu a używane są do niego kryształki korundu, które idealnie oczyszcza skórę z martwego naskórka, sebum i innych zanieczyszczeń.

Mikrodermabrazja to doskonały sposób na zaskórniki, rozszerzone pory, trądzik oraz łojotok. Głębokość złuszczania jest ustalana indywidualnie, zgodnie z ustaleniami profesjonalisty kosmetologa, który posiada uprawnienia do wykonywania mikrodermabrazji.

Peeling kawitacyjny

Każdy salon spa oferuje również kawitację. Za pomocą specjalnego urządzenia, którego końcówka przypomina łopatkę, specjalista oczyszcza skórę miejsce przy miejscu. Wynik kawitacji widać praktycznie od zaraz. Idealnie usuwa on zaskórniki, a nawet prosaki, oczyszcza i odsłania nowe, świeże warstwy skóry. Jest to niezwykle efektywna a przy tym nieinwazyjna metoda na pozbycie się martwego naskórka oraz wielu zanieczyszczeń na twarzy, których nie da się usunąć domowymi sposobami.

Zabiegi z kwasami

By wzmocnić efekt oczyszczania, jakiś czas po zabiegach mikrodermabrazji i peelingu kawitacyjnego, można zastosować na twarz również kwasy. Czasami jest to konieczne przy bardzo grubej i tłustej skórze. Kwasy penetrują ją wgłąb oraz złuszczają naskórek dzień po dniu, stopniowo odsłaniając piękną, delikatną cerę. Należy jednak pamiętać, że tego typu zabiegi wykonuje się jedynie w okresie jesienno- zimowym, kiedy nie ma już ostrego słońca, ponieważ na skutek jego promieniowania mogłoby dojść do poparzeń oraz przebarwień.

Kiedy odwiedzimy salon spa, kosmetolog nałoży nam twarz cienką warstwę kwasu, który swym wyglądem przypomina wodę. Jego stężenie jest dobierane indywidualnie. Po 10- 15 minutach kwas jest zmywany i najczęściej stosuje się jeszcze kojącą maseczkę algową. Po kilku dniach po zabiegu skóra zaczyna się delikatnie łuszczyć i jest to proces zupełnie normalny i pożądany. Po jakimś czasie zobaczymy swoją twarz w zupełnie nowej odsłonie.

Skuteczność zabiegów profesjonalnych znacznie przewyższa efektywność tych wykonywanych w zaciszu domowym. Każdy salon spa ma do zaproponowania poszczególnym klientom pakiet zabiegów dostosowanych do ich potrzeb i warto z niego skorzystać dla pięknej i promiennej cery.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez Medica SPA

Dodaj komentarz