Warto badać swój wzrok, zachęca okulista Gliwice

okulista gliwiceokulista gliwiceokulista gliwice

Okularnicy wiedzą, jak ważne są regularne wizyty u lekarza okulisty, Ci którzy na razie nie mieli problemów z oczami, często, niestety o tym zapominają, a gdy trafiają wreszcie do gabinetu ich oczy są już w takim stanie, że bez soczewek okularowych nie można się obejść.

Dbaj o profilaktykę

Tyle mówi się obecnie o profilaktyce zdrowotnej, jednak wciąż za mało zwraca się uwagę na profilaktykę związana z narządem wzroku. A zagrożeń dla naszych oczu jest coraz więcej, ponieważ spędzamy przed monitorami długie godziny każdego dnia, czy to przed komputerem, czy też telewizorem, a nawet używając tableta lub smartfona. To wpływa na nasz wzrok, pomimo tego, że nowoczesne ekrany posiadają ochronne powłoki. Rodzice powinni również zacząć zwracać uwagę na to, czym zajmują się ich dzieci. Jak dowodzą badania, które niedawno przeprowadzili naukowcy, dzieci, które jeszcze nie umieją chodzić często już umieją korzystać z ekranów dotykowych. Nie wpływa to dobrze na ich rozwój nie tylko pod względem ruchowym, ale również właśnie pod kątem ich wzroku. Dlatego wiele dzieci nosi obecnie okulary, choć dawniej była to właściwie rzadkość. Jeśli Twój maluch skarży się na częste bóle głowy, zwłaszcza, gdy zaczyna coś czytać lub odrabia zadanie domowe nie zawsze jest to objaw jego niechęci do nauki, czasem może to świadczyć o rozwijającej się wadzie wzroku. okulista Gliwice zaprasza wszystkich niepewnych rodziców na badanie okulistyczne, warto taką wizytę odbyć przed posłaniem dziecka do szkoły, by mieć pewność, że nie będzie ono dodatkowo męczyć oczu próbując dostrzec, co jest napisane na tablicy. Zadbaj o zdrowie dziecka, a jego wyniki w nauce na pewno będą lepsze.

Badanie, ale jakie?

Okulista Gliwice przeprowadza na standardowej kontroli kilka niezbędnych badań. Dodatkowe zleca w razie potrzeby, gdy podejrzewa jakieś zmiany, które wykryć może tylko za pomocą innych narzędzi diagnostycznych. Podstawą jest oczywiście badanie ostrości wzroku. Pierwsze wstępne przeprowadza się często przy pomocy tradycyjnych tablic z literkami lub cyferkami, to daje pierwszy wstępny obraz tego, jak ma się nasz wzrok. Zdecydowanie bardziej dokładne jest jednak komputerowe badanie, to podstawa każdej wizyty. Kolejna sprawa to sprawdzenie dna oka. To badanie z kolei pozwoli wykryć nie tylko problemy z oczami, ale również może przyczynić się do wyznaczenia innych badań na przykład z dziedziny kardiologii lub diabetologii. Czasem jedna choroba może być przyczyną kłopotów w zupełnie innych narządach. Wspomnimy jeszcze o jednym badaniu, które również przeprowadzane jest albo za każdym razem, albo przynajmniej regularnie. Chodzi mianowicie o badanie pola widzenia. Zmniejszone pole widzenia również jest jasnym sygnałem o tym, że coś niedobrego dzieje się w naszym organizmie. Tak objawia się na przykład bardzo niebezpieczna jaskra. Samo badanie jest bardzo proste, ponieważ wpatrując się w jeden punkt musimy klikać przycisk, gdy zobaczymy inne punkty pojawiające się wokół niego w różnych odległościach.

Dodaj komentarz