Stomatologia Tarnowskie Góry: Jak wybrać najlepszą pastę do zębów?

Zadaniem pasty do zębów jest usunięcie zanieczyszczeń, które znajdują się na naszych zębach i hamują rozwój bakterii. Są odpowiedzialne również za odbudowę naszego szkliwa oraz działania przeciwzapalne. Pasty mogą mieć dodatkowe funkcje jak np.: wybielanie, czy zapobieganie nadwrażliwości. Sprawdź, która pasta będzie odpowiednia dla ciebie.

Jak wybrać odpowiednią pastę dla naszych zębów?

Obecnie na rynku jest wiele rodzai past. Gdy wchodzimy do drogerii z zamiarem kupienia pasty do zębów na półkach widzimy kilka lub kilkanaście typów past. Są pasty wybielające szkliwo, zapobiegające nadwrażliwości, czy parodontozie. Ich skład jest również różny. Niektóre zawierają więcej substancji ściernych, inne mniej. Jedno jest pewne. Wybór pasty do zębów nie powinien być pochopny, w szczególności, jeśli mamy jakieś specjalne oczekiwania. Jak radzą osoby, które ukończyły stomatologia w Tarnowskich Górach, przy wyborze pasty do zębów powinniśmy sprawdzić przede wszystkim jej skład. Koniecznie musimy przeczytać, ile substancji ściernych w postaci zmikronizowanego proszku, one zawierają. Proszek ten chroni nasze szkliwo, dzięki czemu się tak szybko on nie niszczy. Jeżeli mamy odsłonięte szyjki zębów, w takich przypadkach powinniśmy wybierać pasty o mniejszej zawartości substancji ściernych. Współczynnik ścieralności zębiny określany jest za pomocą RDA co jest skrótem od angielskiego Radioactive Dentin Abrasion. Najczęściej kupowanym przez Polaków typem pasty jest pasta wybielająca. Zawiera ona najwięcej substancji ściernych, które skutecznie usuwają przebarwienia i naloty. Kolejnymi istotnymi składnikami past są substancje, która działają przeciwbakteryjnie lub przeciwzapalnie. Do tej pierwszej grupy zaliczamy: triklosan, mentol, olejek eukaliptusowy. Z kolei alantoina i wyciągi ziołowe działają przeciwzapalnie. Pasty z tymi składnikami powinny używać osoby zagrożone parodontozą.

Warto wybierać pastę z flourem?

Wiele past do zębów zawiera składniki pieniące się, a także związki flouru. Specjaliści z dziedziny stomatologia Tarnowskie Góry zwracają uwagę, iż te pasty działają nie tylko bardziej bakteriobójczo, ale także przyczyniają się do zmiany hydroksyapatytu w mocniejszy związek. Jest to tym bardziej ważne, ponieważ hydroksyapatyt jest jednym z najważniejszych składników szkliwa. Z kolei zwolennicy ekologii wybierają pasty do zębów bez związków fluoru, a także triklosanu. W pastach tych nie ma takich detergentów jak laurylosiarcza sodu. Są one zastępowane wyciągami roślinnymi takimi jak: wyciąg z szałwii, olejek eteryczny, czy propolis.

Dodaj komentarz