Sprawdź trendy 2015 i wybierz meble do salonu fryzjerskiego

Tak, jak w wystroju mieszkań, tak też w wystroju salonów usługowych obowiązują pewne reguły i zasady, ale również obowiązują pewne zmieniające się mniej więcej co roku trendy. Modny wystrój to gwarancja przyciągnięcia klientów.

Bez szaleństw

Wiadomo, że nie będziemy, co roku zmieniać całkowicie swojego wystroju, czy to dotyczy salonu fryzjerskiego, kosmetycznego, czy tez jeszcze innego miejsca usługowego. Nikogo na to nie stać, poza tym zawsze wiąże się to z zamieszaniem i najczęściej z przerwą w pracy, czyli po prostu pewną stratą. Skoro nie chcemy zmieniać, co roku całkowicie wystroju to, co możemy zrobić, żeby jednak nadążać za trendami? Przede wszystkim podczas pierwszego projektowania wnętrza zadbajmy o to, by było ono wyposażone tak, żeby można było nazwać je ponadczasowym. Są elementy, które nigdy się nie zmienią i nie wyjdą z mody lub przynajmniej nie przez kilka najbliższych lat. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na funkcjonalność naszych mebli do salonu fryzjerskiego, a nie na to, czy są one dokładnie zgodne z trendami. Spójrzmy na to, czy są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które przetrwają intensywne użytkowanie bez uszczerbku. Najważniejsze jest to, by nasz salon prezentował się Chludnie, czysto i porządnie, a niekoniecznie by był, co chwilę zmieniany. Klienci z resztą również nie przepadają za zbyt częstymi zmianami, ponieważ ludzie lubią zawsze to, co znają i nieraz już słyszałam od klientek po zmianach, że owszem ładnie, ale jakoś inaczej i że nie były pewne, czy to ten sam salon i czy wejść.

Coś nowego coś starego

Powiem, jednak, że na pewno warto od czasu do czasu dorzucić coś nowego do starego wnętrza. Gdy nasze meble do salonu fryzjerskiego już nam się opatrzą, a może zaczną już po pewnym czasie się niszczyć to warto zainwestować chociażby w nowe obicia. Mechanizm zazwyczaj pozostaje jeszcze sprawny, dlatego nie marnujmy pieniędzy na całą wymianę. Wystarczy nowe obicie by całkowicie odmienić nasze wyposażenie. W salonie fryzjerskim mamy tę przewagę, że zawsze na ścianach znajdują się plakaty, czy obrazki z pokazów fryzur oraz reklamujące stosowane przez nas produkty, które chcemy polecić klientom. Tylko zwróćmy uwagę na to, by zmieniać je co jakiś czas, bo wypłowiałe stare zdjęcia wyjątkowo oszpecają wnętrze. Ale w sumie o tym, chyba nie trzeba przypominać. Jeśli masz dylemat, jakie wybrać dodatki do swojego salonu możesz zawsze poradzić się kogoś, kto zajmuje się tym zawodowo, czyli projektanta wnętrz. Zdarzało mi się zupełnie nie mieć pomysłu na zmianę, a był na nią już najwyższy czas i w tedy kilka razy korzystałam z takiej pomocy. Inspiracje przedstawione przez projektanta możesz przefiltrować wedle własnych upodobań, ale na pewno pomoże on Ci ruszyć do przodu ze zmianami.

Liczy się jakość

Właśnie to pierwsza i najważniejsza zasada podczas dokonywania aranżacji wnętrza. Jakość powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu, niezależnie, czy wybieramy meble do salonu fryzjerskiego, czy kosmetyki dla klientów, czy też szczotki do włosów. Zawsze wysoka jakość gwarantuje nam to, że nasz wydatek się zwróci, że będziemy mieć zadowolonych odbiorców, a jednocześnie nasza praca stanie się przyjemniejsza. Do rzeczy wysokiej jakości można mieć zaufanie, nie zepsują się szybko, dają nam gwarancję zadowolenia. Najpierw jakość potem design, najlepiej klasyczny, jednak z odrobiną nowoczesności, na przykład nietypowym detalem, który przyciągnie uwagę i zachwyci użytkowników, nie będąc jednak nachalnym. Takie wypośrodkowanie będzie najlepsze dla nas i naszego salonu.

Dodaj komentarz