Plastyka warg sromowych – co warto o niej wiedzieć?

plastyka warg sromowych

Na cyzm polega plastzka warg sromowych? Jak inaczej określa się ten zabieg? Jeśli interesują Cię odpowiedzi na te pytania, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Na czym polega zabieg?

Plastyka warg sromowych, czyli labioplastyka, jest to operacyjne zmniejszenie warg sromowych. Najczęstszą przyczyną, kiedy kobiety decydują się na właśnie taki zabieg jest brak akceptacji swojego ciała i wyglądu. U niektórych kobiet mniejsze wargi sromowe są przerośnięte i nie są zakrywane przez większe wargi sromowe. Ten objaw wywołuje u wielu pań dyskomfort, który jest często odczuwalny np. podczas chodzenia jak również siedzenia. Problem ten polega na ocieraniu się wrażliwych tkanek, co powoduje ból podczas tych czynności. Również sam wygląd przerośniętych warg jest mało atrakcyjny i również ten powód skłania kobiety do decyzji o operacji plastycznej.

Kiedy należy wykonać zabieg?

Najkorzystniejszym okresem do wykonywania tego zabiegu jest faza folikularna. Jest to pierwsza faza cyklu miesiączkowego. Faza ta trwa zazwyczaj 14 dni, choć należy też pamiętać o tym, że czas jej trwania zależny jest od indywidualnego okresu i organizmu każdej kobiety. Jej pierwszym dniem jest początek miesiączki, czyli czas krwawienia miesiączkowego. Ten okres jest najbardziej korzystny do wykonywania operacji . W tej fazie cyklu, u kobiet w wieku rozrodczym raczej unika się wykonywania takich operacji , ponieważ istnieje możliwość wykrycia wczesnej ciąży. Plastykę warg sromowych wykonuje się na dwa sposoby. Zabiegi wykonywane są przez klinowe wycięcie nadwyżki tkanek i ponowne zszycie lub też poprzez wycięcie zewnętrznego pasma tkankowego.

Plusy plastyki warg sromowych

Głównym celem przeprowadzania operacji zmniejszenia warg sromowych jest zmniejszenie i nadanie prawidłowego kształtu narządowi. Największym plusem dla pań przeprowadzenia tego zabiegu jest zlikwidowanie dyskomfortu, który towarzyszył często przy codziennych sprawach. Sam zabieg nie jest skomplikowany ani nie trwa długo. Zazwyczaj plastyka warg sromowych trwa od 30 minut do 1 godziny. Po zabiegu kobiety przechodzą okres rekonwalescencji. Przez parę dni pacjentka musi na siebie uważać. Po operacji nie należy wykonywać żadnych ćwiczeń oraz nie wolno współżyć przez kilka tygodni. Należy również starannie dbać o higienę osobistą.

1 komentarz

Dodaj komentarz