Czy plac zabaw budżet obywatelski to intratna inwestycja?

Co roku w większości miast dochodzi do głosowania na temat pieniędzy, które są w budżecie miasta i na co je dokładnie przeznaczyć. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy warto przeznaczyć pieniądze na plac zabaw, to przeczytaj ten tekst.

Czym jest budżet obywatelski?

Budżet obywatelski to pieniądze, które są właściwie dla mieszkańców i to dlatego oni powinni decydować na co je konkretnie wydać. Celów jak zawsze jest mnóstwo. Do rady miasta zgłaszane są najróżniejsze projekty, które mają na celu wspieranie miastowej kultury. Jakie to są projekty? Jedne wspierają starszych, schorowanych ludzi, inne mają na celu usprawnienie komunikacji albo edukacji, lub też jakiekolwiek inne cele. W każdym razie każdy z tych projektów jest szczytny i chociaż część z tych pieniędzy powinna być w jakiś sposób przekazana na realizacje tych celów. Są również projekty, które wspierają najmłodsze dzieci. Chodzi tu dokładnie o plac zabaw budżet obywatelski. Dzięki takim właśnie projektom powstają nowe, piękniejsze place zabaw, które dają dzieciom mnóstwo zabawy oraz satysfakcji.

Czy plac zabaw budżet obywatelski to intratna inwestycja?

Jako matka dwójki dzieci, jestem jak najbardziej za tym aby swoje głosy oddawać właśnie na plac zabaw budżet obywatelski. Tym bardziej, że niestety ale nie ma tak dużo placów zabaw albo mogłyby one być trochę bardziej rozbudowane. W dzisiejszych czasach na takich właśnie placach mogą powstawać bajkowe krainy, które dadzą naszym dzieciom mnóstwo zabawy oraz uśmiechu w każdy dzień. Warto więc zadbać o to aby nasze dzieci chciały więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, niż w domu przed komputerem. A chyba na tym nam najbardziej zależy. Jeżeli powstaną wokoło Waszych domów, Waszych bloków jeszcze piękniejsze place zabaw, to nie będziemy musieli się jakoś specjalnie starać aby swoje dzieci odciągnąć od komputera. Sami zobaczycie jak zaraz po szkole będą gnały na dwór a Wy będziecie mieli problem, aby wrócili do domu na kolacje. Więc podczas następnego głosowania na budżet i Wy udajcie się oddać swój głos, który jest cenny. Dzięki temu naprawdę dołożymy się do celu, który może być dzięki nam zrealizowany a nasze dzieci na pewno będą nam bardzo wdzięczne, że mają przy domu plac zabaw.

Dodaj komentarz