Okulista z Gliwic: Wybór okularów powinien być przemyślany

Bardzo dużo z nas ma mniejsze lub większe wady wzroku w wyniku których musi nosić okulary, bądź soczewki kontaktowe. Mimo rosnącej popularności soczewek, wciąż spora ilość osób woli nosić okulary niż soczewki. Obojętnie od tego, co wybierzemy, musimy pamiętać, aby nie wybierać pochopnie. Sprawdź, na co warto zwracać uwagę podczas kupna okularów.

Okulary – kiedy z nich korzystać?

Zanim przejdę do porad dotyczących wyboru okularów, chciałabym najpierw skupić się na kwestii tego, kto powinien nosić okulary. Tak naprawdę okulary może nosić każdy z nas niezależnie od wieku, ale tylko w przypadku, gdy zostanie u nas wykryta przez okulistę z Gliwic wada wzroku. Jeżeli zaczynamy mieć problemy z widzeniem z bliska bądź daleka to znak, że powinniśmy udać się do specjalisty. Może okazać się, że jest to tylko niewielka wada wzroku, którą można łatwo skorygować i nie trzeba nosić okularów lub soczewek. Bardziej skomplikowane przypadłości, jak na przykład astygmatyzm, wymagają już od nas noszenia okularów. Warto tutaj odnotować, że osoby po 40-stym roku życia bardzo często są zmuszone do zakupu okularów do tzw. czytania. Wynika to z faktu, iż oko wraz z wiekiem traci swoją sprawność akomodacyjną, która odpowiada za zdolność ostrego widzenia z daleka i bliska. Jeżeli zaczynamy odczuwać dyskomfort związany z nadmiarem światła słonecznego lub sztucznego to jest to oznaka, że mamy najprawdopodobniej nadwrażliwe oczy. W takich przypadkach warto zakupić okulary, które posiadają filtr ochronny. Z kolei osoby, które pracują przed komputerem, powinny używać okularów ochronnych, które mają powłokę antyrefleksyjną i antyolśnieniową.

Nie tylko funkcjonalność

Okulary służą nam przede wszystkim w celach zdrowotnych, jednak istotną kwestią jest również, byśmy się dobrze w nich czuli. Praktycznie każdy z nas traktuje teraz okulary nie tylko jako narzędzie, które koryguje nasz wzrok, ale także jako dodatek do naszej garderoby. Dlatego też warto jest wybierać okulary nie tylko wygodne, ale także takie, które będą pasowały do naszego kształtu twarzy. Jeżeli mamy kwadratową twarz to będziemy dobrze wyglądać w owalnych bądź okrągłych okularach z wąskimi oprawkami albo i nawet w bezbramkowymi oprawkami. Z kolei osoby, które posiadają okrągłą twarz, powinny wybierać okulary o kwadratowym kształcie z cienkimi oprawkami. Jeżeli mamy twarz w kształcie serca to styliści zalecają okulary z okrągłymi lub owalnymi kształtami z cienkimi oprawkami. W najlepszej sytuacji, jak informuje sprawdzony okulista Gliwice, są osoby, które mają owalny kształt twarzy. Do ich typu urody pasują praktycznie każde okulary.

Dodaj komentarz