Okulista Gliwice pomoże pozbyć się problemu opadających powiek

okulista gliwicewzrok, okulary, okulistawzrok, okulary, okulista

Problem opadających powiek jest bardzo częsty. To normalne zjawisko postępujące wraz z wiekiem. Wiele osób postrzega ten problem jedynie w kategoriach estetycznych. Tymczasem wpływa on również na wzrok i osłabia widzenia.

Mniejsze pole widzenia

Opadające powieki przyczyniają się do zmniejszenia pola widzenia. Tym samym wzrok szybciej się męczy. Oczy zaczynają piec. To wpływa nie tylko na komfort pracy, ale może również przyczynić się do pogorszenia widzenia. Tymczasem w bardzo prosty sposób można pozbyć się problemu. Nieocenioną pomocą jest zabieg okuloplastyczny. Zabieg nie zajmuje wiele czasu. O tym, czy nie ma żadnych przeciwskazań i jak najlepiej go wykonać decyduje okulista Gliwice. W pierwszej kolejności lekarz musi przeprowadzić podstawowy zakres badań, poznać ważniejsze informacje o stanie zdrowia pacjentów, a następnie podjąć decyzję o zakwalifikowanie do zabiegów. W większości przypadków nie ma z tym większych problemów. Czasem jednak pojawiają się sytuacje skrajne, które wymagają zaangażowania. Problem opadających powiek jest dość powszechny, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że może on mieć wpływ również na widzenie. Oczy znacznie szybciej się męczą. To powoduje dyskomfort, a na dłuższą metę może przyczynić się do uszkodzenia wzroku. Lepiej więc skorzystać z zabiegu mikrochirurgii i cieszyć się znacznie lepszym polem widzenia.

Kiedy oczy się męczą…

Oczy bardzo szybko się męczą. To powoduje wiele problemów. Trzeba im w jakiś sposób przeciwdziałać. Można to zrobić na własną rękę. Pomocne są krople zapobiegające wysuszaniu się śluzówki. Warto stosować je regularnie, nawet jeśli nie odczuwamy żadnych przykrych dolegliwości. To działanie czysto profilaktyczne. Nie bez znaczenie jest także to, by przynajmniej raz na godzinę spojrzeć w okno i oszczędzić wzrok. To bardzo ważne. W ten sposób można wiele osiągnąć. Takie działania nie są zbyt uciążliwe, a można dzięki nim zachować wzrok w dobrej formie przez długi czas. Dobrym pomysłem jest też przyjmowanie warzyw i owoców w dużych ilościach, które wpływają na poprawę wzroku. Zaleca się jeść produkty zawierające luteinę, cynki i selen a także witaminy z grupy C i E. Nie bez znaczenie są też profilaktyczne wizyty w gabinecie medycznym. Okulista Gliwice powinien być przez nas odwiedzany przynajmniej raz do roku. To absolutne minimum jeśli chodzi o wyeliminowanie poważniejszych wad wzroku. Dobrze mieć to na względzie, bo wcześnie wykrytą wadę, da się w prosty sposób wyeliminować.

Dodaj komentarz