Niezbędnik kuchenny, gdy chcesz się zdrowo odżywiać

przed-obiadem

Na pewno każdy z nas spędza sporo czasu właśnie w swojej kuchni. To w końcu w tym pomieszczeniu przygotowujemy różnorodne dania oraz posiłki. A każdy z nas musi codziennie je spożywać, aby mieć energię oraz siłę do wykonywania różnych zadań oraz do ciężkiej pracy fizycznej. Niestety, dla wielu osób gotowanie stało się naprawdę nieprzyjemnym obowiązkiem. A na szczęście tak wcale nie musi być.

W końcu jeśli chcemy robić coś regularnie, to ważne, aby sprawiało nam to po prostu przyjemność. Tak samo jest właśnie z gotowaniem. Zadbajmy więc, aby w naszej kuchni znalazły się pewne podstawowe składniki. To dzięki nim przygotujemy różnorodne potrawy w dosłownie kilka minut.

Co by tu zjeść?

Na początku zastanówmy się, co najczęściej spożywamy. Z pewnością podczas obiadu są to zupy. Niestety, samodzielne przygotowanie takiego dania wymagałoby od na poświęcenia sporej ilości wolnego czasu. A nie każdy z nas znajdzie takie wolne chwile w ciągu całego dnia. Dlatego warto zawsze mieć w swojej szafce koncentrat barszczu czerwonego. To dzięki niemu w bardzo szybki i prosty sposób przygotujemy pełnowartościowy i przede wszystkim smaczny posiłek.

Jeśli jednak nie przepadamy za barszczem, wcale nie musimy inwestować w taki koncentrat barszczu czerwonego. W końcu jedzenie powinno sprawiać nam przyjemność, od tego ono również jest. Dlatego zakupmy również np. koncentrat pomidorowy. To dzięki niemu szybko przygotujemy pyszną zupę pomidorową. A chyba każdy z nas lubi takie danie. Na pewno przypadnie ono do gustu całej naszej rodzinie. Jeśli jednak chcemy móc szybko ugotować takie zupy, musimy również zawsze mieć w swoich szafkach makarony.

Tutaj warto zakupić kilka rodzajów różnych makaronów. Mogą być to makarony rosołowe, świderki lub wstążki. Dzięki nim na pewno uda nam się przygotować wiele, różnorodnych dań. Dodatkowo, pamiętajmy również, że każda zupa będzie znacznie smaczniejsza, jeśli urozmaicimy ją ciekawymi przyprawami. Oczywiście nie trzeba chyba tutaj nikomu mówić o pieprzu i soli. To w końcu podstawowe przyprawy, które koniecznie muszą pojawić się w każdej kuchni. Jednak skorzystajmy również z innych aromatów. Taki koncentrat barszczu czerwonego może przecież smakować znacznie lepiej, jeśli dodamy do niego świeże zioła. Dlatego kupujmy regularnie takie przyprawy w odpowiednich sklepach. Świeża bazylia oraz oregano i pietruszka zawsze muszą znajdować się w naszej kuchni.

Zadbaj o to, co zdrowe

Dodatkowo, warto również regularnie uzupełniać pewne braki owoców i warzyw. Tutaj na pewno przydadzą nam się np. świeże pomidory. Dzięki nim bardzo szybko przygotujemy różne sosy, kremy oraz zupy. Będą one także świetnym dodatkiem do klasycznych, prostych kanapek. Oprócz tego na pewno przydadzą nam się również ziemniaki.

Mogą one stanowić nasz główny posiłek. Wystarczy, że do takich ugotowanych ziemniaków dodamy trochę kefiru lub jogurtu. Z tych warzy możemy również przygotować wspaniałe placki. A placki ziemniaczane to świetny pomysł na obiad. Dodatkowo, zadbajmy również, aby w naszej kuchni znalazły się buraki. Spokojnie zastąpią nam one koncentrat barszczu czerwonego. A jeśli z takich warzyw przygotujemy zupę, będziemy mieć pewność, że jest ona pełnowartościowa oraz zdrowa. Nie zapominajmy jednak o owocach!

To one zastąpią nam małe przekąski w ciągu dnia. Dlatego zawsze miejmy w koszyku kilka jabłek, gruszek lub pomarańczy. Sięgniemy po nie w chwilach nagłego głodu. Dodatkowo, za pomocą takich różnorodnych owoców można w szybki sposób przygotować wspaniałe ciastka lub klasyczne ciasta. A na pewno każdemu z nas zdarzyła się czasem niespodziewana wizyta pewnych gości. Wystarczy więc, że wtedy szybko przygotujemy dla nich pyszne ciasto z naszych świeżych owoców, a na pewno zaspokoimy ich apetyty.

Dodaj komentarz