Labioplastyka – zabieg upiększający?

labioplastyka

Nie istnieje chyba na świecie kobieta, która nie chciałaby być piękna. Niezależnie od wieku stale podejmujemy różne kroki w naszym życiu, które mają prowadzić do poprawy wyglądu. Chcemy być atrakcyjni z różnych powodów i chociaż czasu zatrzymać się nie da, szukamy sposobu, by zniwelować zachodzące w naszym ciele zmiany. Zobacz, czy labioplastyka w tym Ci pomoże.

Medycyna estetyczna pomaga zwalczać kompleksy

Panie już w dawnych czasach próbowały powstrzymać proces starzenia, stosując kąpiele w mleku, czy w wywarze z ziół lub nacieranie olejkami. Jednak tego typu zabiegi, jeżeli już, to tylko krótkotrwale poprawiały sytuację.
Dopiero pojawienie się medycyny estetycznej umożliwiło poprawienie wyglądu w sposób skuteczny, a jednocześnie mało inwazyjny. Dzięki niej możemy bardzo szybko eliminować zmarszczki, poprawiać jędrność skóry, modelować kontur twarzy.
Medycyna estetyczna pomaga nam jednak nie tylko w tym. Pozwala bowiem zlikwidować wiele defektów urody wynikających na przykład z przebytych chorób a nawet ciąż (rozstępy). Niejednokrotnie takie defekty stają się powodem kompleksów, zamykania się w sobie, a nawet minimalizowania kontaktów z otoczeniem. Dlatego o medycynie estetycznej mówi się często nie tylko jako o lekarstwie na problemy ciała, ale także duszy.

Labioplastyka – zabieg upiększający?

Na uwagę zasługuje stosunkowo młoda gałąź medycyny estetycznej jaką jest labioplastyka. Jest to zabieg chirurgiczny zmierzający do korekcji nieprawidłowych, często olbrzymich, nierównych warg sromowych mniejszych u kobiet. Nieprawidłowe rozmiary tej części ciała powodują często u kobiet stres emocjonalny związany z rozbieraniem się przed basenem, fitnessem lub w sytuacjach intymnych.
W czasie zabiegu labioplastyki dochodzi do odcięcia tkanki oraz ponownego zeszycia tkanki podskórnej i skóry.
Inne metody zmniejszenia warg sromowych mniejszych polegają na korekcji falami radiowymi lub związane są z użyciem lasera. Wskazaniem do takiego zabiegu są duże, zdeformowane wargi sromowe, np. po porodzie, częste infekcje związane z tą częścią ciała lub niezadowolenie z rozmiaru. Labioplastyka powoduje zmianę wielkości, kształtu oraz wyglądu warg sromowych, zwiększając tym samym komfort życia pacjentek.

Dodaj komentarz