Labioplastyka – dowiedz się więcej

Labioplastyka to zabieg chirurgiczny zmierzający do korekcji nieprawidłowych często olbrzymich i nierównych warg sromowych mniejszych u kobiet, u których nieprawidłowe rozmiary lub wygląd powoduje stres emocjonalny związany z rozbieraniem się przed basenem, fitnessem lub w sytuacjach intymnych. Sprawdź, jak Panie mogą radzić sobie z tym problemem.

Skąd wiadomo, czy labioplastyka jest dla Ciebie?

Do prawidłowej oceny wielkości warg sromowych mniejszych konieczna jest ocena ich stosunku do warg sromowych większych i łechtaczki.Wargi sromowe mniejsze pełnią ważną funkcję: ochronną (wnikanie mikroorganizmów do pochwy), nawilżanie w czasie pobudzenia seksualnego czyli działanie gruczołu Bartholina oraz zawierają gruczoły przedsionkowe mniejsze, które mogą być częścią tzw. punktu G. Stąd ich operacja powinna być wykonana w sposób staranny i rozważny, żeby nie zaburzyć tych ważnych dla całego organizmu funkcji. Operacja warg sromowych fachowo nazywa się labioplastyka.

Na czym polega zabieg?

Labioplastyka, czyli zmniejszenie warg sromowych mniejszych, to zabieg, w trakcie którego dochodzi do jednoczesnego usunięcia nadmiaru skóry, tkanki podskórnej i tkanki tłuszczowej. W czasie zabiegu dochodzi do odcięcia, w marginesie wcześniej ustalonym przed zabiegiem tkanki oraz ponownego zeszycia tkanki podskórnej i skóry, najczęściej szwem ciągły rozpuszczalnym, ale możliwe są modyfikacje zależnie od zdolności gojenia indywidualnego oraz przewidywania najlepszego możliwego przyszłego efektu. W oparciu o amerykańskie doświadczenia zabieg labioplastyki wykonuje się przy użyciu specjalistycznego sprzętu, które do cięcia i koagulacji wykorzystuje fale radiowe pozwalając na zmniejszenie niekorzystnego efektu termicznego i uzyskanie najbardziej optymalnych rezultatów plastycznych. Możliwe są inne metody zmniejszenia warg sromowych mniejszych, oparte na modyfikacji chirurgicznego cięcia oraz użytych urządzeń tzw. „zimny”nóż chirurgiczny i laser, jednakże w oparciu o doświadczenia jednego z najbardziej cenionych i doświadczonych ginekologów plastycznych w USA dr Reda Alinsod (SouthCoast, Laguna Beach, Kalifornia) korekcja warg sromowych falami radiowymi pozwala osiągnąć nieporównywalnie lepsze efekty.

Dodaj komentarz