Kobieca medycyna – czy ginekologia estetyczna leczy kompleksy?

ginekologia estetyczna

Zastanawiasz się, jakie zabiegi wchodzą w skład ginekologii estetycznej? Jeśli odpowiedziałaś na te pytanie twierdząco, to ten artykuł jest dla Ciebie. Przeczytaj go i zobacz, czy ginekologia estetyczna rzeczywiście leczy kobiety z kompleksów.

Ciężki powrót do figury sprzed lat…

Ciało kobiety jest narażone na wiele ubytków związanych z upływem czasu, ciążą i porodem. Wiele zmian do tej pory wydawało się nieodwracalnych i kobiety borykały się między innymi z rozstępami, fałdem brzusznym po ciąży czy z nietrzymaniem moczu. Szczególnie ta ostatni przypadłość dała we we znaki wielu kobietom. Ukrywanie przykrej dolegliwości stawało się celem nadrzędnym. Doprowadziło to również do sytuacji, że kobiety zaczynały się alienować, tylko dlatego, że nie chciały czuć się skrępowane w towarzystwie innych osób. Współczesna medycyna ukoiła zmagania wielu kobiet, które coraz chętniej i coraz głośniej mówią o swoich problemach. Ginekologia estetyczna zrewolucjonizowała światopogląd wielu pań. Nie tylko wyzbyły się wszelkich problemów dotyczących sfer intymnych, ale dzięki zabiegom medycyny estetycznej zyskały również lepsze doznania ze zbliżeń intymnych. Zabiegi tego typu możemy wykonać w klinikach, w których jest ginekologia estetyczna i specjaliści z tego zakresu. Co więcej nie należą one do zabiegów bolesnych. Rekonwalescencja trwa od miesiąca do trzech w zależności od powagi zabiegu. Do wyboru mamy terapię laserem, który powoduje zwężenie pochwy i leczenie nietrzymania moczu. Można również skorzystać z operacji usuwania przerostu lub zmniejszenia warg sromowych, które niejednokrotnie uniemożliwiają kobietom wykonywanie zwykłych, codziennych czynności.

Intymność nie jest już tematem tabu

Do niedawna kobiety bały, a może bardziej wstydziły się, rozmawiać o swoich problemach intymnych. Uważane były one za tematy tabu i każda z pań wynajdywała najróżniejsze sposoby radzenia sobie z zaistniałą sytuacją. W przypadku nietrzymania moczu czasami wystarczał zakup bardziej chłonnych podpasek higienicznych, jednak w przypadku przerostu warg sromowych dochodziło do prawdziwej ekwilibrystyki, aby uniknąć choć w pewnym stopniu otarć i ran. Kobiety te były wyłączone z jakiejkolwiek aktywności fizycznej, ponieważ już samo chodzenie potrafiło sprawiać ból. Od kiedy problemy można zostawić w gabinetach ginekologii estetycznej, wiele pań odetchnęło z ulgą.