Jak dobrać odpowiedni sprzęt medyczny?

Wybór sprzętu do placówki medycznej nie jest prosty. Musi służyć na długo, ale często ograniczone środki nie pozwalają na kupno najlepszego produktu i trzeba wybrać coś co spełni nasze możliwości. Jak dobrać tanie, ale jednocześnie dobre urządzenia.

Porównaj oferty

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić to porównać oferty. Największym błędem jest inwestowanie w jedną propozycję. Sprzęt medyczny to droga sprawa i już kilkurabatowe obniżki to bardzo duża kwota. Stąd nie warto brać w ciemno danej rzeczy, a wysłać zapytanie do kilku dystrybutorów. Przy wyborze urządzeń nie powinniśmy się kierować tylko i wyłącznie ceną, choć jest ona bardzo ważna, ale należy też zwrócić uwagę na inne rzeczy, jak np. parametry techniczne. Dobrze jest porozmawiać z lekarzami i spytać się o ich opinie. W końcu to oni będą korzystali ze sprzętu i wiedzą, czego im potrzeba. Kolejną ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę są warunki serwisowe. To bardzo ważne. Brak sprawnego sprzętu przez dłuższy czas paraliżuje prace w całej placówce. Koniecznie należy zapoznać się tym, gdzie mieszczą się najbliższe punkty naprawcze, by w razie niespodziewanej usterki nie mieć większych problemów. Z takimi rzeczami należy się zaznajomić zanim ostatecznie wybierzemy sprzęt medyczny.

Rekondycjonowane czy używane?

Jeśli placówki nie stać na nowy sprzęt, można pomyśleć nad innymi rozwiązaniami. Są dwie opcje: sprzęt medyczny używany lub rekondycjonowany. W tym pierwszym przypadku cena jaką uzyskamy jest dużo niższa, ale zakup jest obarczony ryzykiem. Nigdy nie wiemy na co trafimy. Może się okazać, że urządzenie będzie awaryjne, a koszty naprawy znacznie przewyższą cenę rynkową. Na szczęście coraz więcej dystrybutorów udziela gwarancji na takie produkty, ale z reguły nie jest ona długa. Wady zaczynają się ujawniać później. Innym wyjściem jest zainwestowanie w rekondycjonowany sprzęt, który jest nieco droższy, ale musi spełniać restrykcyjne normy. Inaczej nie zostałby dopuszczony do użytku. To bardzo ważne. Rekondycjonowanie to tak naprawdę gruntowna naprawa: wymiana zużytych podzespołów, czyszczenie, a na koniec bardzo szczegółowe testy. Zastosowane w takich urządzeniach komponenty są oryginalne i wysokiej jakości. Spełniają najwyższe standardy. W ten sposób uzyskujemy sprawne i w pełni funkcjonalne sprzęty, które mogą służyć na lata. To bardzo dobry pomysł. Choć sprzęt z racji rozwiązań technologicznych, nie jest taki jak nowy, to jednak z powodzeniem można z niego korzystać przez bardzo sługi czas.
Szukasz sprzętu medycznego? Zajrzyj tutaj:http://gemed.pl/

Dodaj komentarz