Fotele fryzjerskie i jasny kolor ścian: jak optycznie powiększyć salon?

Salon musi być dobrze urządzony. Bez tego ani rusz. Niestety, nie zawsze mamy do dyspozycji przestronne pomieszczenie. Czasem trzeba się zadowolić ciasną klitką, przynajmniej na początek. Na szczęście są sposoby, by optycznie powiększyć zakład i sprawić, by miejsce odwiedzało więcej klientów.

Jasne tonacje, duża przestrzeń

Malując pomieszczenie jasnymi farbami stwarzamy wrażenie większej niż w rzeczywistości powierzchni. To tylko drobny trik, ale zmiany mogą być naprawdę duże. Jest to ważne szczególne w niewielkich zakładach, gdzie nie mamy możliwości ciekawego wyposażenie i zagospodarowania wnętrza. Poza tym wielu właścicieli salonów fryzjerskich nie jest w stanie utrzymać dużego lokalu i musi dobrze zagospodarować to, czym w danym momencie dysponuje. Jasne kolory to tylko jeden ze sposobów na to, by pomieszczenie wyglądało dobrze. Warto dobrać również odpowiednie wyposażenie: zgrabne fotele fryzjerskie, praktyczne stanowiska, wygodną myjnie. Wszystkie te elementy powinny być dobrze dopasowane. Najlepiej, żeby meble były z jednego kompletu, by całość była jednorodna. W niewielkich pomieszczeniach dobrze wyglądają designerskie produkty, które inspirują klientów. Warto również zadbać o odpowiednie dodatki. Jeśli możemy się pochwalić jakimiś wyróżnieniami, powieśmy je w widocznym miejscu, bo to wzbudza zaufanie klientów co bezpośrednio przekłada się na zyski. Żeby oszczędzić zalecane jest korzystanie z usług jednego dystrybutora. Wtedy możemy liczyć na preferencyjne stawki. Dobrze jest poszukać ofert przez internet. Tam często są ciekawe i niedrogie propozycje. Duży wybór mebli fryzjerski jest na stronie: http://www.pietranera.pl/

Poszukaj inspiracji

Żeby salon dobrze się prezentował, trzeba go stylowo urządzić. Nie jest to łatwe. Przed podjęciem odpowiednich kroków trzeba przejrzeć branżowe czasopisma i portale internetowe, by wybrać modny zestaw. Nie zaszkodzi przejść się po konkurencyjnych salonach i zobaczyć, jak inni mają urządzone pomieszczenia. To dość nietypowy sposób, ale przynajmniej będziemy na bieżąco, bo trendy stale się zmieniają. Jeśli zależy nam, by wystrój był na naprawdę wysokim poziomie, skorzystajmy z pomocy profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się aranżacją wnętrz. Pomogą dobrać odpowiednie fotele fryzjerskie, lustra, myjnie, które będą się dobrze prezentować. Do tego podpowiedzą, jakich dodatków jest najlepiej użyć, by całość była perfekcyjna. Taka usługa nie jest wprawdzie tania, ale jednorazowa. W wielu przypadkach pozwala pozyskać stałych klientów i zwiększyć obroty. Ludzie zwracają dużą uwagę na wygląd zakładu. To, z pozoru, nie są istotne rzeczy, ale jednak mogą się przekładać na to, czy ktoś wróci w dane miejsce, czy nie. Poza tym ważny jest komfort. Fotele i krzesła muszą być wygodne tak, by goście nie kojarzyli wizyty z bólem pleców. Warto zainwestować w podnóżki. Trzeba zrobić wszystko, by osoby, które choć raz trafiły do salonu miały ochotę tam wrócić. Warto więc zadbać o kilka kwestii: dobre wyposażenie, elementy wzbudzające zaufanie (dyplomy zawieszone na ścianie), odpowiedni wystrój. Oczywiście nie bez znaczenie jest również sama usługa. Należy słuchać tego, co mówi klient, by dopasować fryzurę do jego oczekiwań. Musi dobrze wyglądać i świetnie się czuć. Nowa stylizacja bardzo w tym pomaga. Żeby precyzyjniej określić, jak chcemy być uczesani, warto zachęcić do przejrzenia przykładowych fryzur i zaproponować klientowi, by wybrał najodpowiedniejsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz