Dlaczego ludzie decydują się na soczewki kontaktowe?

soczewki kontaktowe gliwice

Soczewki kontaktowe czy okulary? To pytanie, które od lat spędza sen z powiek wielu osobom. Jakie rozwiązanie jest lepsze? Poznaj wady i zalety noszenia soczewek i okularów i odwiedź salon okulistyczny w Gliwicach.

Wygoda i niezależność

Wiele osób decyduje się na to, by zakładać soczewki, bo to bardzo wygodne i pozwala na sporą niezależność. Ma to bardzo duże znaczenie. W soczewkach kontaktowych można funkcjonować bez większych przeszkód, uprawiać sport, pływać w basenie, biegać. Tego nie można powiedzieć o okularach, które w takich wypadkach spadają z nosa i są mało komfortowe. To pozwala na bardzo dużą wygodę. Po pewnym czasie soczewki kontaktowe Gliwice są już zupełnie niewyczuwalne. Można w nich wykonywać drobne codzienne czynności, nie przejmując się rzeczami, jakie zdarzają się w normalnych okularach. Soczewki kontaktowe nie mogą nam spaść z nosa ani zaparować. To powoduje, że jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Zupełnie inaczej jest w okularach. Pewnych czynności po prostu nie da się w nich wykonywać, bo mogą się one źle skończyć.

Dbaj o higienę

Soczewki kontaktowe mają jednak sporo wad. Przede wszystkim, trzeba dbać o ich higienę. Należy czytać zalecenia producenta, by dowiedzieć się, na co warto zwrócić uwagę. Nie można nosić soczewek dłużej niż wskazuje producent, bo to może się źle skończyć. W najgorszym razie może dojść do zakażenia, które na dłuższą metę może doprowadzić nawet do pogorszenia wzroku. Trzeba stosować specjalny płyn, w którym można przechowywać soczewki, by utrzymać je w dobrym stanie i nie dopuścić do stanów zapalnych oka. Jednym słowem, korzystanie z soczewek kontaktowych wymaga wielu zabiegów. Jest czasochłonne i trzeba pamiętać o codziennej pielęgnacji. W przypadku okularów takich problemów nie ma. Wystarczy je tylko założyć na nos i cieszyć się dobrym wzrokiem. Czasem trzeba je będzie przetrzeć szmatką, by uzyskać dobry efekt. Okulary są również tańsze w utrzymaniu. Nie trzeba stosować specjalnych płynów do dezynfekcji, by utrzymać je w dobrym stanie. Wystarczy jedynie przetrzeć je szmatką, by je oczyścić. Nie trzeba też regularnie kupować nowych okularów. Okulistę odwiedza się jedynie w sytuacji, kiedy trzeba zgłosić się na kontrolę. Tego zupełnie nie można powiedzieć na temat soczewek kontaktowych, które trzeba regularnie wymieniać i inwestować w płyny do dezynfekcji. Jednym słowem ich zastosowanie wymaga wielu zabiegów i wkładu finansowego. W tej konkurencji okulary zdecydowanie wygrywają.