Dentysta Tarnowskie Góry nie taki straszny. Czemu tak dużo osób unika wizyt?

dentysta tarnowskie górydentysta tarnowskie góry, stomatologia, zdrowiedentysta tarnowskie góry, stomatologia, zdrowie

Wciąż wiele osób nie przywiązuje dużej uwagi od higieny jamy ustnej. O zęby dbają od przypadku do przypadku, a do gabinetu dentystycznego zgłaszają się, kiedy ból jest już nie do wytrzymania. Z czego wynika takie podejście?

Czy to będzie boleć?

Sporo osób uważa, że zabieg w gabinecie dentystycznym może powodować ból. Pokutuje tu stereotyp sprzed wielu lat. Dawniej techniki stomatologiczne nie były tak doskonałe. Znieczulenie nie było w pełni skuteczne, a w dodatku powodowało paraliż całej twarzy. Po wizycie u dentysty pacjent nie mógł swobodnie mówić ani jeść. Dziś jest inaczej. Technika jest znacznie bardziej zaawansowana. Wciąż powstają nowe rozwiązania, które sprawiają, że prace są coraz skuteczniejsze i mniej bolesne. Samo znieczulenie odbywa się komputerowo. To maszyna wylicza dawkę środka znieczulającego, który może zaaplikować. Ponadto znieczulenie działa miejscowo Po zabiegu można swobodnie funkcjonować, prowadzić samochód, rozmawiać itp. kiedyś takie standardy nie były codziennością. Na szczęście dziś jest już zupełnie inaczej. Technika stomatologiczna rozwija się w zastraszającym tempie. Współczesne metody sprawiają, że dentysta Tarnowskie Góry nie musi ingerować w sam nerw zęba. Prace przeprowadza rzetelnie i w pełni sprawnie, a pacjent praktycznie nie odczuwa bólu. Nowością w gabinetach jest stosowanie sedacji wziewnej popularnie określanej jako gaz rozweselający. Dzięki temu pacjent może się rozluźnić, a zabieg mija w przyjemnej atmosferze.

Ile mnie to będzie kosztować?

Część osób nie chodzi do stomatologa z powodu oszczędności. To duży błąd, bo koszty zaniedbanego leczenia są znacznie większe. Warto pamiętać o profilaktyce. Im wcześniej wykryta wada, tym szybciej będzie ją można wyeliminować. Później będzie to już znacznie utrudnione. Przykładowo ubytek we wczesnym stadium wystarczy jedynie zniwelować za pomocą plomby, natomiast potem jedynym sposobem na uratowanie zęba może być już tylko leczenia kanałowe, które jest mocno inwazyjne. Dentysta Tarnowskie Góry będzie musiał dostać się do samego korzenia zęba, by tam przeprowadzać pracę. Takie zabiegi zazwyczaj nie kończą się na jednej wizycie. Najczęściej trzeba na to poświęcić co najmniej dwa-trzy zabiegi. To powoduje, że koszty wzrastają. Tymczasem samo założenie plomby nie jest aż tak kosztowne i można to zrobić już przy jednej wizycie. Dzięki temu oszczędza się pacjentowi bólu, a także pozwala zaoszczędzić. Warto także postarać się o umówienie na wizytę z NFZ, ale często kolejki do lekarza są tak długie, że nie ma czasu, by czekać na przyjęcie.