Chirurg stomatolog Kraków Świątkowska: Ekstrakcja zębów to ostateczność

chirurg stomatolog krakówchirurg stomatolog kraków, stomatologchirurg stomatolog kraków, stomatolog

O zęby trzeba dbać. Wie o tym praktycznie każdy. Najważniejsza jest odpowiednia profilaktyka. Bez tego trudno utrzymać uzębienie w dobrym stanie, a zwlekanie z wizytą u dentysty nigdy nie przyniesie niczego pozytywnego.

Najważniejsza to odpowiednia profilaktyka

Zęby wymagają codziennej pielęgnacji. Trzeba je systematycznie szczotkować, a także regularnie odwiedzać dentystę. Na wizyty należy umawiać się przynajmniej dwa razy do roku. Tylko w ten sposób można uniknąć uciążliwych dolegliwości. Ubytek w początkowym stadium da się stosunkowo łatwo usunąć. Czasem wystarczy zastosować maści odkażające lub tylko delikatnie oczyścić zęba, a później nałożyć plombę. Niestety, im później wybierzemy się do stomatologa, tym gorzej. Ból może być nie do wytrzymania. W najlepszym wypadku czeka nas długotrwałe leczenie kanałowe, dzięki któremu można uchronić ząb. W najgorszym razie trzeba będzie wyrwać zęba, bo nie będzie się go dało uratować. Wtedy trzeba się wybrać do odpowiedniego lekarza, by zabieg przebiegł szybko i w miarę bezboleśnie. Chirurg stomatolog Kraków Świątkowska to specjalista w swojej dziedzinie. Zna się na rzeczy i robi wszystko tak jak trzeba. Wybór fachowca nie jest łatwy. Warto kierować się referencjami. Jeśli akurat nikt z naszych znajomych nie jest w stanie nam kogoś polecić, pozostaje przejrzeć portale tematyczne w internecie, by przekonać się, czy warto iść do chirurg stomatolog Kraków Świątkowska.

Dentysta nie jest taki straszny

Wiele osób unika dentysty, bo boja się, że interwencja będzie wyjątkowo bolesna. Tymczasem w rzeczywistości nie jest tak źle. Medycyna jest bardzo rozwojowa. Wciąż powstają nowe rozwiązania, które powodują, że zabiegi nie są tak uciążliwe. Współczesne środki znieczulające nie paraliżują całej twarzy i działają miejscowo. Ich dawka jest wyliczana komputerowo. Dzięki temu niedługo po wykonaniu prac stomatologicznych środki przestają działać. Można swobodni mówić, prowadzić samochód i normalnie funkcjonować. W wielu gabinetach dentystycznych stosuje się podtlenek azotu, popularnie zwany gazem rozweselający, który rozluźnia. To sprawia, że pacjent przestaje się czuć skrępowany i nie boi się, że coś będzie go bolało. Te nowoczesne metody powodują, że współczesne leczenie jest na bardzo zaawansowanym poziomie i nie ma się czego bać. Trzeba jednak zrobić ten pierwszy krok i odwiedzić dentystę. Tylko w ten sposób można się przekonać, że prace przy zębie nie sprawiają takiego bólu.

Dodaj komentarz